Vinç Araçlarında İş Sağlığı ve Güvenliği
Egekoç vinç kullanımı esnasında ortaya çıkabilecek çeşitli tehlikelerin en aza indirilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması için gerekli güvenlik önlemlerini alır.

Büyük güçlerle çalışan ve dikkatli kullanılmadığında üzücü sonuçlar doğuran bu iş makinaları kullanılırken mutlaka iş güvneliği kurallarına uyulmalıdır. Yetersiz bakım, kontrol eksikliği ve uygun olmayan vinç donanımlarının kullanımı üzücü kazaların oluşmasına neden olabilmektedir.

Vinç sistemlerinde kullanılan ekipmanların doğru seçimi, olası tehlikelerin oluşmasını önler;

- Vinçlerde kullanılan halkalı ve levhale zincirler, taşınacak yükün kapasitesi ve kaldırma yüksekliğine uygun olarak seçilmelidir.
- Sisteme entegre olan tamburlar tel halatın sarılmasını sağlar. Vinç tamburlarının halatın çıkmasını önleyecek şekilde flanşlı olması gerekir.
- Vinç sisteminin en önemli elemanlarından birisi de halatlardır. Genellikle dayanıklı çelik halatlar tercih edilir. Çelik halat vincin kaldırılacağı yüke uygun ebatlarda seçilmeli ve keşkin köşelerden zarar görmesi önlenmelidir.
- Yük kancaları sistemin vazgeçilmes unsurlarındandır. Kancalar taşıyacakları yükün en az 3-4 kat fazlasını taşıyabileceği şekilde tasarlanmaktadır.

Vinç çalışırken çalışma alanında gerekli önlemleri alan ekibimiz, operatör ile sürekli irtibat halindeki yer ekibiyle sunulan hizmetin risksiz ve tehlikesiz şekilde tamamlanması için gerekli gayreti gösterir.

denizli sepetli platform  kiralama


 
EGE KOÇ DENİZLİ
İzmir Asfaltı 7. km
Gümüşler / DENİZLİ
0258 371 15 11

WEBMAIL   |   Mega Tasarım © 2011